INCUMBENT CHART OF DEPUTY COMMISSIONERS


   
Sl.No. Name Date From Date To Photo
1. K. D. Tripathi, IAS 23-10-1987 25-07-1988  
2. O. P. Agarwal, IAS 26-07-1988 21-08-1989  
3. K. K. Mittal, IAS 22-08-1989 13-03-1991  
4. D. Borthakur, IAS 14-03-1991 30-07-1991  
5. P. Basumatary, IAS 31-07-1991 07-04-1994  
6. B. Basumatari, IAS 07-04-1994 12-01-1995  
7. J. C. Pegu, IAS 12-01-1995 22-09-1998  
8. Dr. Ravi Kota, IAS 22-09-1998 11-10-2000  
9. M. C. Brahma, ACS 11-10-2000 27-06-2001  
10. Dr. J. B. Ekka, IAS 27-06-2001 06-10-2005  
11. D. K. Goswami, ACS 07-10-2005 18-08-2008  
12. D. N. Mishra, IAS 18-08-2008 08-11-2008  
13. H. N. Bora, IAS 08-11-2008 15-11-2010  
14. N. M. Hussain, IAS 15-11-2010 10-01-2012  
15. Sanjib Gohain Boruah, ACS 10-01-2012 08-05-2013  
16. Julie Sonowal, IAS 16-05-2013 18-09-2014  
17. Nitin Khade, IAS 18-09-2014 02-03-2015  
18. Anowarul Haque, ACS 02-03-2015 24-03-2016  
19. Smti. Varnali Deka, IAS 24-03-2016 30-08-2016